17.04.2015 12:18

Убиство во село Љуботен – сторителот во бегство


Триесетгодишен маж е убиен вчеравечер во скопското село Љуботен. Тој со прострелни рани бил однесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, но лекарите само ја констатирале смртта и петнаесетина минути по 22 часот, случајот го пријавиле во полиција.

Првичните информации говорат дека осомничен за убиството е 10 години помлад жител на селото, по кого се` уште се трага. Немилиот настан се случил околу 21.00 часот пред селската џамија со две минариња, кога со автоматска пушка убиецот пукал во Џевад и побегнал.

loading...

Починатиот живеел во Раштански пат, а допрва ќе се утврдува која била причината да дојде во Љуботен. Полицијата го бара и оружјето со кое било пукано.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments