Турски војници загинаа во северен Ирак

Сподели со своите пријатели

Четворица турски војници загинаа во судир со милитанти во северен Ирак, објави турското Министерство за одбрана.

Loading...

Министерството соопшти дека инцидентот се случил во регион каде Турција спроведувала прекугранична операција, додаде Ројтерс.

Сѐ уште не се објавени повеќе детали.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Тајван: Влегувањето на кинески авиони и дронови во нашиот простор ќе го сметаме за напад