Турција: Се судрија автобус и автомобил, повредени најмалку 15 лица

Сподели со своите пријатели

15 лица се повредени во судир на автобус и автомобил во Малатија во источна Турција.

Loading...

Сударот се случил на раскрсницата на автопатот Малатија-Елазиг, а од силината на ударот автобусот се превртел.

На местото на настанот се испратени екипи од полиција, пожарникари и лекари, пишува весникот „Аксим“.

Според првите информации, сите повредени се турски државјани.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Поранешен градоначалник на Јужна Дакота обвинет за тројно убиство