Тројца малолетници од Куманово ќе одговараат за насилство

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против тројца малолетници на возраст од 15, 16 и 17 години од кумановските села Умин Дол и Љубодраг поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”.

Loading...

Како што информираат од полицијата, на 11.12.2018 година на ул.„Доне Божинов” пријавените физички нападнале 17-годишник од Куманово, при што му нанеле повреди во пределот на главата.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *