Тројца кумановци се тепале во центарот на градот

Сподели со своите пријатели

Три лица од Куманово ноќва го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка во центарот на градот.

Loading...

– На 10.07.2024 во 01.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улицата „Гоце Делчев“ во Куманово дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу А.Л.(57), Д.Б. (44) и Р.С. (42), сите од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Монодрама на Театар Куманово оди на фестивал во Германија