11.07.2019 16:24

Тројца кумановци ќе одговараат за нанесување тешки телесни повреди


СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Р.(27), А.Р.(26) и Ш.Р.(27), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 27.04.2019 година на ул.„Поток Серава“ во Куманово пријавените Д.Р.(27), А.Р.(26) и Ш.Р.(27) од Куманово физички го нападнале Ш.Р. и притоа му нанеле тешки телесни повреди.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments