Tрикови кои визуелно ќе ви ги зголемат вашите гради – лесно и едноставно!

Сподели со своите пријатели

Иако некои жени најпрво ќе се одлучат за естетска хирургија се со цел да добијат поголеми гради отколку што им дала мајката природа, голем дел сеуште бараат помали и по едноставни решенија.

Loading...

Градите може визуелно да се зголемат со неколку трикови кои ќе и помогнат на секоја жена, а тие се едноставни и не бараат многу напор.

Четири совети кои ќе ви помогнат да имате, барем навидум, побубаво деколте.

 

 

Цврст градник

Цврст градник може да направи чуда кога станува збор за мали гради. Постојат многу градници со инсерти за подигање што даваат волумен на вашето деколте и со тоа визуелно ги зголемуваат градите.

Loading...

Правилен избор на облека

Лесен начин да направите вашите гради да изгледаат поголеми е да носите фустани или кошули кои имаат дезен околу вашето деколте. Отпечатоците од хоризонтална лента автоматски оставаат впечаток дека имате поголеми гради. Слично на тоа, маиците или фустаните со детали или некои други текстури околу градите се одлично решение

 

 

Накит

Слично на облеката со отпечаток околу деколтето, накитот околу вратот визуелно ги зголемува градите. Долгите ѓердани, природно паѓаат помеѓу градите и создаваат илузија на поголеми гради поради начинот на кој паѓаат.

Контурирање

Loading...

Контурирање на гради може да звучи лудо, но најдобро решение е за отворени фустани или кошули.Во видеото погледнете како правилно да ги контурирате градите и да им дадете визуелно поголем волумен.

 

 


Leave a Reply