Три улици во Куманово денес без електрична енергија

Сподели со своите пријатели

Денес во период од 9 до 15 часот без електрична енергија ќе бидат три улици во Куманово и тоа: булеварот „Октомвриска револуција“, „Моша Пијаде“ и „Пиринска Македонија“, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за најавен прекин во снабдувањето со електрична енергија поради инвестициски зафати во дистрибутивната мрежа на ЕВН Македонија.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.