28.06.2019 11:14

Три улици во Куманово без вода


Без вода во текот на денешниот ден поради интервенции на водоводната мрежа ќе бидат три улици.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците „Народна револуциј“, „Есперанто“ и „Перо Шварц“.

loading...

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments