28.06.2019 11:14

Три улици во Куманово без вода

Facebook Twitter Google+

Без вода во текот на денешниот ден поради интервенции на водоводната мрежа ќе бидат три улици.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците „Народна револуциј“, „Есперанто“ и „Перо Шварц“.

loading...

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments