27.02.2018 09:24

Три улици во Куманово без вода


Поради интервенции на водоводната мрежа, привремено без вода ќе бидат во текот на денешниот ден ќе бидат кумановските улици: „Никола Тесла“, „Стеван Филиповиќ“ и „6ти Април“, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на нормализирање на водоснабдувањето.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments