Три лица од село Никуштак обвинети за насилство врз брачен пар од Куманово

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.З. (50), Х.З. (24) и И.З. (27) сите од с. Никуштак -Општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично делонасилство“.

Loading...

Пријавените на 08.07.2015 година, околу 10,00 часот во Куманово на ул. „Браќа Филиповиќ“ влегле во домот на Ќ.Ш. (47) при што првопријавениот, физички ги нападнал оштетениот и неговата сопруга, а второ и трето пријавените со употреба на физичка сила и тврди предмети ја оштетиле куќата.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.