Три хороскопски знаци нема да си поминат добро во март: Датумот во март е клучен

Сподели со своите пријатели

Во текот на март, Сонцето ќе биде во Рибите, што значи дека емоциите ќе бидат многу поизразени. Според астролозите, сонцето ќе ги здружи силите со Нептун на 10 март, кога сите ќе бидеме на врвот на чувствителноста. Ни се чини дека сè е потешко отколку што е всушност, но веќе на 13 март, ќе бидеме полни со некоја романтична енергија – токму затоа многумина ќе избрзуваат во врски без да размислат малку пред тоа.

Loading...

 

 

Во секој случај, во март ќе има голема напнатост, а сето тоа најмногу ќе го почувствуваат луѓето родени во знакот на Бик, Лав и Стрелец. Еве што точно можете да очекувате.

Бик: Ќе откриете некои лични вистини

Во сезоната Риби, која започнува на 20 март, вашите емоции ќе бидат многу интензивни и „тешки“, но наместо да се обидете да избегате од нив, обидете се да ги прифатите. Ова, всушност, ќе ви помогне полесно да преболите сè и да ги залечите старите рани. Нема ништо лошо во каква било емоција што ја чувствувате, а кога ќе ја прифатите, веќе сте на половина пат да се чувствувате подобро.

 

Loading...

 

Лав: Ве чека интензивен период

Во сезоната Риби, вие ќе бидете болно свесни за сите работи во вашиот живот што сакате да ги промените, како и за лошите навики што сакате да ги промените. Нема да ви биде лесно, ќе се испрашувате себеси и ќе чувствувате страв од промени, но имајте во предвид дека секогаш е така со промените и обидете се да гледате напред.

Јарец: Ќе ги решите скриените проблеми

Луѓето родени во знакот на Јарец ќе мора да се занимаваат со многу многу чувствителни теми во текот на сезоната на Риби. Ќе треба да се фокусирате на деловите од вашиот живот што никој друг не ги гледа. Можно е да има некои несогласувања во семејството, но тоа ќе ве охрабри конечно да зборувате за сè што ве мачи. Ако вложите малку напор, по овој период, семејните односи ќе бидат многу подобри.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *