GOOD SAMARITAN STORYToday three young Hartlepool females came across a homeless male, the young females where...

Posted by Hartlepool Alert on Saturday, 24 October 2015
10.11.2015 00:45

Три девојчиња и бездомник – хит видео на социјалните мрежи (видео)


Моментот кога три девојчиња ги трошат последните 15 фунти за храна за бездомник стана вирално видео на социјалните мрежи.

Срдечни девојчиња на 13 – годишна возраст, забележале бездомник кој се тресел од студ, и решиле да отидат до најблискиот маркет, за да му купат ќебе, вода и храна, пишува Дејли Мејл.

loading...

Наташа Озборон, Даниел Мек Карти и Клое Паркер, отишле на пица во Пица Хат и враќајќи се го забележале кутриот маж како се тресе од студ.

Снимиле како трчаат по помош низ супермаркетот и набргу наишле на голем интерес меѓу корисниците на социјалните мрежи.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments