Трактор усмрти жител на селото Добрашане

Сподели со своите пријатели

Шеесет и четиригодишен тракторист од кумановско Доброшане, починал вчера околу 9:40 часот во село Бајловце.

Според, СВР Куманово, трактористот собирал сено со трактор на кој имало приклучена дополнителна земјоделска алатка. Тракторот во еден момент се превртел и врз земјоделецот паднала приклучената алатка. Лекарите само ја констатирале смртта.

Увид на местото на несреќата извршила екипа на СВР Куманово по овластување на Основното јавно обвинителство. Телото на починатиот е предадено на семејството


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.