Tоп 5 најлоши особини на сите хороскопски знаци!

Сподели со своите пријатели

Хороскопот вели дека ова се топ 5 најлоши особини на кој било знак! Оценете сами дали e вистина …

Loading...

Овен

Овој знак има најексплозивна природа во Зодијакот и многу е тешко да се контролира гневот.

Тој ретко се однесува многу незрело.

Тој брзо се возбудува кога започнува нешто ново, но и брзо го губи интересот.

Тој е многу нетрпелив, секогаш сака сe во исто време, што е многу тешко.

Неговото его е прилично изразено, тој едноставно не знае како да се стави во „туѓа кожа“.

Бик

Loading...

Исклучително тврдоглав знак, во дискусија со него тешко дека можете да победите.

Кога станува збор за домашните работи, тие се многу мрзливи.

Неговите желби и потреби секогаш се на прво место.

Тој често може да биде многу здодевен.

Тој се отвора тешко и нема навика да зборува за своите емоции.

Близнаци

Не можете да се потпрете на Близнаци, тој е многу непостојан.

Со него не знаете како ќе се разбуди наутро, расположен или не.

Loading...

Знае да шармира со убави зборови и ветувања, но ретко ги исполнува.

Сe му е здодевно.

Најчесто ништо не завршува

 

 

Рак

Промените на расположението се многу стресни кај Ракот.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 30 септември

Знае да каже тешки зборови и да остане неказнет.

Често зависи од партнерот, што може да го иритира и да го ограничи.

Тој сака сериозна врска, брак и семејство брзо, без навистина да биде сигурен дали сака.

Животот со него може да биде здодевен и предвидлив, бидејќи тој ретко се согласува на нешто ново.

Лав

Лавот сака да флертува за да не се чувствувате безбедно со него.

Loading...

Главно ќе имате впечаток дека го сакате повеќе отколку што тој ве сака вас.

Тој ретко признава дека греши, а кога ќе признае – тој самиот не верува во тоа.

Може да биде незгоден, арогантен, театарски и без такт.

Тој сака секогаш да биде во центарот на вниманието, па може да се случи секогаш да се чувствувате како да сте во неговата сенка.

Девица

Loading...

Девицата е склона кон прекумерно анализирање и осудување на однесувањето на другите.

Често очекува иницијатива од другата страна.

Знае да се лути како мало дете.

Често е несигурна и очекува нејзиниот партнер да го создаде тоа чувство на сигурност кај неа.

Ако не живеете според неговите правила, ќе наидете на чести конфликти.

Loading...

 

 

Вага

Многу манипулативен знак, тој точно знае што сакате да слушнете, па го вели тоа, иако можеби не е вистина.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 30 септември

Таа има тенденција често да го казнува својот партнер, а потоа да ја наградува, и така натаму до бесконечност.

Loading...

Ако ги повредите, тие брзо се свртуваат против вас.

Често е окупирана со изгледот, а истото го очекува и од својот партнер – совршен изглед.

Таа има тенденција постојано да се жали дека не и оди добро во животот.

Скорпија

Многу jeубоморен знак, тој не може да издржи дури и кога неговата партнерка само разговара со спротивниот пол.

Loading...

Тој знае како да манипулира со емоциите на својот партнер, за на крајот да се изгуби и повеќе да не знае што да чувствува.

Тој е способен да игнорира „до болка“, како и нагло да го напушти својот партнер и да исчезне од неговиот живот.

Полно е со тајни.

Малите расправии со него честопати стануваат големи расправии.

 

 

Стрелец

Сака да зборува, но не сака да ги слуша другите.

Очекува другите да го забавуваат, и ако тоа не е така – тие кукаат до бесконечност.

Верува дека знае се најдобро и не сака да прифаќа нови информации.

Овој знак може да биде многу нечувствителен.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 30 септември

Сака да доминира во врската.

Јарец

Неговата работа секогаш е на прво место, дури и пред неговиот партнер.

Сака да држи контрола над се и секого.

Главно тој не може да се опушти и не знае да биде спонтан, што може да ја претвори врската со него во досада.

Loading...

Анализира и се сеќава на грешката на секој партнер.

Тој очекува другите да се прилагодат на него – секогаш.

 

 

Водолија

Овој знак живее во имагинацијата, така што тие честопати дејствуваат далеку од другите.

Loading...

Тој мисли дека знае се најдобро и често држи лекции.

Сака да биде опкружен со многу луѓе.

Иако се претставува како либерална индивидуа, тој е далеку од тоа.

Секогаш можете да знаете што мисли, но не и што чувствува.

Риба

Рибите честопати мора постојано да го повторуваат истото.

Тешко ги започнуваат работите и ги завршуваат навреме.

Loading...

Луѓето склони кон суд постојано прават нови планови за иднината и очекуваат нивниот партнер да се прилагоди.

Знаат да се жртвуваат за другите, но и „наплатуваат“ – очекуваат другата страна постојано да се грижи за нив.

Тие имаат тенденција да ги идеализираат односите со луѓето и очекуваат премногу од нивниот партнер.