Том Круз постојано носел очила за сонце на почетокот на кариерата, а еве и зошто

Сподели со своите пријатели

На почетокот на својата кариера, Том Круз не сте можеле да го замислите без „Реј Бан“ очила и секако тоа не е случајно.

Loading...

Продажбата на тие очила опаднала по 60те години, но компанијата ги искористила последните средства да му плати на Круз за да ги рекламира очилата во филмовите „Risky Business“, „Top Gun“ и „Rain Man“. Инвестицијата повеќекратно се исплатела.

На тој начин. Круз ја спасил фирмата, благодарение на што, и ден-денес е еден од најпознатите произведувачи за очила за сонце во светот.

И не грижете, Круз тоа дебело го наплатил.

Фото: Instagram printscreen/movieclips


Leave a Reply