Тој има 24, а таа 61: „Луѓето нè исмејуваат затоа што сакаме деца, но нам не ни е грижа – се сакаме“

Сподели со своите пријатели

Куран Мекејн има 24 години, а ја запознал својата сегашна сопруга, 61-годишната Шерил, кога имал само 15 години додека работел во ресторанот за брза храна на нејзиниот син.

Loading...

Брзо започнале романтична врска, а есента минатата година влегоа во брачните води. Сега планираат да основаат семејство, пренесува The Sun. Иако нивниот однос, тврдат тие, е одличен, 37 години разлика доведоа до осуда и чудни погледи на општеството.

 

 

 

Шерил има седум деца и 17 внуци, но парот го сака и нивното прво заедничко дете. „Се обидувавме таа да забремени, но мислиме дека би било побезбедно и подобро да најдеме сурогат мајка или да посвоиме дете.

Она што ги загрижува многумина во нивното семејство е фактот дека Шерил ќе старее и можеби нема да може соодветно да се грижи за бебето, но тие двајца не се премногу загрижени.

Loading...

„Знам дека можеби нема да бидам таму кога децата ќе пораснат, но верувам дека Куран ќе биде одличен татко“, рече 61-годишната Џорџија. Својот занес го споделуваат и на социјалните мрежи каде добиваат многу коментари и пораки на омраза, но не им е грижа.

 

 

“Ми велат дека можам да му бидам баба, но не ни е гајле. Ние не се разликуваме од другите парови. “Љубовта е љубов”, заклучуваат тие. Што и да им кажат луѓето не може да ги повреди, тие цврсто тврдат. „Среќни сме и тоа е најважно!