Тинејџер силувал сограѓанка од Куманово

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Р. (19) од Скопје поради потоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пријавениот на 13.08.2016 година околу 11.45 часот во Куманово кај место викано „Бавчи“ ја забележал оштетената Х.М. (24) од Куманово како се движи по патот, по што со употреба на физичка сила и нанел телесна повреда во пределот на ногата и извршил полово дејствие врз неа. Х.М., бранејќи се успеала да се оттргне и избега.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.