Тие се кралици на пластичната убавина, а сега владеат со Инстаграм (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Инстаграм модели, односно девојки кои станале познати благодарение на таа социјална мрежа и својот изглед, се меѓу најубавите жени во светот.

Меѓутоа, тоа не биле отсекогаш. Десет најубави и најпознати својот изглед сепак го должат на вештите раце на естетските хирурзи, кои се мајстори во вградувањето силикони, колаген и филери.

View this post on Instagram

???

A post shared by Alena Shishkova (@missalena.92) on

Loading...

Алена Шишкова, Брукел Мекензи, Лира Галоре, Клои Тере и Шантал Зејнс се само некои од оние кои имаат милиони фанови, но тоа не бил обичајот пред операцијата.

View this post on Instagram

ty for all the luv this lil snaptorial the other day – it was just what i needed, you guys are the best ? what kind of step by step do you want to see next? ⚡️ ___________________________________________________________ @hudabeauty #desertduskpalette (shades: twilight, amethyst, saffron + eden) @sugarpill shadow (shades: suburbia + love +) @napoleonperdis loose eye dust (shade: violet femme) #clinique beyond perfecting foundation (shade: golden neutral) @maccosmetics pro longwear concealer (nc20) @sosu_bysuzannejackson lashes (style: paris) @maccosmeticsaustralia give me sun @benefitaustralia hoola bronzer @benefitcosmetics 3D brow tones (shade: 2) #hudabeauty liquid lipstick (shade: trendsetter) @katvondbeauty everlasting liquid lipstick (shade: plath) @artistcouture diamond glow powder (coco bling) @thelashstorehq lash glue alwayssss @toofaced hangover primer + born this way translucent powder #hudabeautydesertdusk #desertdusk #hudabeautypalette #hudabeautylipstick

A post shared by Brookelle McKenzie (@bybrookelle) on

Поголемиот делод нив изгледале прилично атрактивно и пред хирушките интервенции, но нивните усни, гради, задник и образи биле помали и „обични“.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.