24.09.2017 22:19

Терористите на ИСИС убија руски генерал во Сирија


Руските генерал загина за време на бомбардирањето на Исламската држава во Источна Сирија, соопштува руското Министерство за одбрана.

Како пренесуваат агенциите, генерал-мајор Валериј Асапов загинал кога експлодирала граната за време на изненадното бомбардирање на Исламската држава.

Асапов, како што се наведува, бил на командното место на сириските сили кои им помагаат во операцијата за ослободување на градот Деир ез-Зора.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments