Терористите на ИСИС убија руски генерал во Сирија

Сподели со своите пријатели

Руските генерал загина за време на бомбардирањето на Исламската држава во Источна Сирија, соопштува руското Министерство за одбрана.

Како пренесуваат агенциите, генерал-мајор Валериј Асапов загинал кога експлодирала граната за време на изненадното бомбардирање на Исламската држава.

Асапов, како што се наведува, бил на командното место на сириските сили кои им помагаат во операцијата за ослободување на градот Деир ез-Зора.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.