Терористички напад во источен Ерусалим

Сподели со своите пријатели

Најмалку пет лица се повредени, меѓу кои и еден кој е во критична состојба, во терористички напад во источен Ерусалим, соопштија денеска локалните власти.

Loading...

Полицијата соопшти дека тројца терористи се приближиле до контролен пункт во источен Ерусалим и отвориле оган, пишува „Тајмс оф Израел“.

Напаѓачите се неутрализирани, се вели во соопштението, пренесува Танјуг.