09.11.2019 10:18

Теренско возило изгоре во пожар во Куманово

Facebook Twitter Google+

Теренско моторно возило вчера изгорело на улицата „Тоде Думба“ во Куманово.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, комбето се запалило нешто по полноќ.

Loading...

Петмина пожарникари интервенирале во период од 00:50 до 01:35 часот.

Засега не се познати причините за избувнување на огнот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments