Тепачка меѓу вработени во Центар за јавно здравје Куманово

Сподели со своите пријатели

Вработен во кумановскиот Центар за јавно здравје вчера бил физички нападнат од неговиот колега.

Loading...

– На 16.11.2022 година во 10.20 часот во СВР Куманово, Г.С.(47) од Куманово, вработен во Центар за јавно здравје Куманово, пријавил дека во службена просторија во центарот бил физички нападнат од неговиот колега Б.Р., информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Почна санацијата на улицата „Сава Ковачевиќ“ во Куманово