25.04.2019 13:02

Телохранителите на Ким Џон Ун во трчање го бришеа возот во кој патува (ВИДЕО)


Медиумите кои го чекаа лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун забележаа необична сцена на станицата во Владивсток, каде тој пристигна за средбата со рускиот претседател Владимир Путин.

Додека возот пристигнуваше во станицата неговите телохранители истрчаа надвор и започнаа да ги полираат вагоните.

loading...

Во црни одела и снежнобели ракавици, мажите се забележани како трчаат покрај возот и ги бришат прозорците и вратите на оклопниот возј со кој Ким пристигна во Русија.

Фото: Принскрин РТ


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments