Тело пронајдено во фаза на распаѓање во стан во Скопје

Сподели со своите пријатели

Вчеравечер околу 00,30 часот во ЕИК-Скопје, Т.Ч. пријавил дека на ул.„Архитект Никола Добровиќ“, во станот на нивниот сосед кој живеел сам, се ширело непријатна миризба и истите се посомневале дека бил починат, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Влезната врата била отворена со бравар, а на местото на настанот бил повикан и неговиот брат. Бил утврден идентитетот на лицето-К.А. (61) чие тело било во фаза на распаѓање.

По наредба на Јавен Обвинител телото на починатиот било предадено на институтот за Судска Медицина за обдукција.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.