Телефонот може да се користи и за страствен разговор со некој што не го гледаме и чии зборови влегуваат под нашата кожа

Сподели со своите пријатели

Без разлика дали сте во врска на далечина или сте желни за нови искуства, телефонскиот секс е секогаш одлична идеја. Сега, има многу прашања: како да се добие партнер за што да се каже, како да се заврши разговорот?

Loading...

Затоа ви донесовме мини-водич во кој ќе дознаете се што ви треба за незаборавен телефонски разговор кој, се надеваме, ќе заврши со оргазам од двете страни.

 

 

Секој почеток не е тежок

Бидете отворени и прашајте го вашиот партнер гласно и јасно „Еј, дали сте за пробување на жешки игри преку телефон?“. Или можете да бидете индиректни и да испраќате кокетна СМС порака што ќе резултира со преписка на темата дали сте на истите бранови должини што се однесува до телефонската линија.

Сепак, само затоа што и двајцата сте заинтересирани не значи дека можете да го свртите телефонот и да започнете да задишате! Првичниот разговор може да има тема за тоа што некому му се допаѓа или не го сака во сексот или за што сте подготвени сите. И тогаш можете да кажете: „Би го пробал ова и тоа“ и „да го пробам сега?“

Loading...

Создадете атмосфера

Ако претходно не сте пробале телефонска линија, идејата да задишате некого во слушалки може да ви изгледа глупаво, особено ако сето тоа се случува сред бел ден додека гледате телевизија. Затоа, работете на атмосферата:

* затемни ги светлата и запали ги свеќите

* пушти лесна музика
* истуширај се

* Размислете за вашиот партнер и секси ситуациите во кои би сакале да се најдете.

 

 

Loading...

Како да се вжешти приказната

Сексот по телефон може да биде чуден на почетокот, па затоа би било добро за партнер кој инаку е поотворен да преземе водство и да ја релаксира ситуацијата.

Допирањето на себе си е задолжителен дел од играта. Лицето од другиот крај на линијата сигурно сака да го допрете. Замислете некој друг да биде присутен додека мастурбирате. Затворете ги очите и фокусирајте се само на вашето тело и на гласот од другата страна на жицата.

Без бегство по крајот

Ако вашата цел е оргазам, продолжете напред. Секако, дајте му време и простор на вашиот партнер да го стори истото. Ако успеете, можеби е малку чуден момент да се вратите во реалноста, но немојте да се слушате.

Како да сте станале од кревет веднаш по сексот и сте побегнале од дома! Би било добро да ги завршите телефонските семиња со истата грижа со која сте го започнале. Може да зборувате за она што ви се допадна, а што не. Важно е само да останете во контакт.

 

Loading...

 

Совет плус

– Размислете кои зборови и реченици ве привлекуваат и бидете прецизни.

– Пронајдете тивко и мирно место за телефон  каде што ќе можете отворено да разговарате без да ве вознемируваат.

– Бидете сигурни дека ја полните батеријата. Исто како кога вибраторот ви умира кога сте близу до врвот, исто толку е страшно да ја потрошите батеријата за време на телефонска сесија.

– Намалување на гласот или отежнато дишење може да придонесе за расположение, но не претерувајте и звучете неприродно

Loading...

– Можете да започнете со читање еротски приказни едни на други. Ако не сте навикнати на еротскиот тон на разговорот со вашиот партнер, можете постепено да воведете повеќе сензуалност на овој многу возбудлив начин.

– Не е тајна дека играчките можат да помогнат да се стимулираат кога сте сами. Затоа, не двоумете се да ги користите за време на телефонската сесија. Дури и ако другата страна лаже за да знае дека имате механички помагател, забавувајте се со деталите што точно правите со него.

 


Loading...

Leave a Reply