Таткото ја возел ќерка си на мотор, луѓе го напаѓаат: „Земи заштитна опрема“

Сподели со своите пријатели

Татко со гордост сподели видео од неговата најмлада ќерка како вози мотор со него, но не предвидуваше каква реакција ќе предизвика. Корисниците на TikTok го нападнаа PJ Challenger затоа што не ја облекол неговата ќерка во соодветна облека за мотоцикли, што е важно за безбедноста.

Loading...

Имено, девојката седнала на моторот на нејзиниот татко облечена во хулахопки, тениски чевли и тексас јакна. Таа само ставила кацига на главата, која според некои не е доволно безбедна.

„Панталони? Чизми? Ракавици? Кацига што одговара? Добро“, му рече едно лице, на што Пи Џеј Челинџер остро одговори: „Ќе се натпреварувам за татко на годината“.

„Ако можете да си дозволите ваков велосипед, тогаш би требало да можете да ги поштедите парите за пристојна безбедносна опрема за вашето дете“, напишал друг.

„Никогаш не би ставил деца на мотор без целосна опрема“, се согласи трет.

Иако тато спомна дека не возат брзо, некои истакнаа дека возењето до 50 km/h може да биде опасно.

„50 km/h? Луѓето сè уште умираат и тешко се повредени со таа брзина“.

Но, има и такви во кои глетката на татко и насмеана ќерка на мотор разбудила носталгија.

Loading...

„Возев со татко ми на мотор кога имав седум години, најдоброто време во мојот живот“, „Да немаше интернет, никој не би му судел на овој татко. Ова е совршен момент и ќе биде прекрасен спомен “, коментираат тие.

 

@pjchallenger Youngest first ride 😍 #MT09 #littlebackpack #biketok #daddaughtertime ♬ The Nights – Avicii