Татко и двајца синови претепани во центарот на Куманово

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишен кумановец вчера пријавил дека тој и неговите татко и брат биле физички нападнати.

Loading...

– На 14.04.2024 во СВР Куманово, Н.К.(26) од Куманово, со живеалиште во Скопје, пријавил дека на улицата „Гоце Делчев“ во Куманово , тој неговиот татко Д.К. и неговиот брат М.К. биле физички нападнати од неколку лица, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски