Тајзи запеа и на шпански – на повидок нова летна химна за љубовта

Сподели со своите пријатели

Жешка атмосфера, згодни црномурести девојки, кубански бенд и латино мелос. Ова е дел од новиот видео запис на Тајзи, со наслов „Амор“.
tajzi3
За првпат, кумановскиот пејач и рапер реши да запее на шпански, а од неговиот тим велат дека ова е една од најдобрите негови песни досега, која претендира да стане голем летен хит.
Спотот ќе излезе на почетокот на август, а се снимаше на повеќе локации во Скопје и Куманово. Специјални гости во спотот се кубанскиот бенд ”Cubano Soy”, Рене Врајт од Јамајка и манекенката Ана Станојковска.
tajzi2
Режијата и сценариото се на Владимир Дади – Ивановски, музиката и текстот на Драган Величковски – Тајзи, додека пак аранжманот е на проверениот хит мејкер, Лазар Цветковски.

За првпат песната ќе биде презентирана на концертот на Тајзи на 27 јули во „Кадмо“ во Охрид, каде што ќе настапи заедно со својот бенд.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.