Волстрит

Сподели со своите пријатели

На Волстрит цените на акциите паднаа во четвртокот четврти ден по ред, бидејќи американската централна банка може да ги зголеми каматните стапки повеќе од очекуваното. Loading… Dow Jones загуби 0,46 отсто, на 32.001 поен, додека S&P 500 се лизна за 1,06 отсто, на 3.719 поени, а индексот Nasdaq загуби 1,73Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На Волстрит, цените на акциите паднаа втор ден по ред, бидејќи извештаите за сè уште силниот пазар на труд ги намалија надежите дека американската централна банка наскоро ќе го забави темпото на зголемување на каматните стапки. Loading… Dow Jones загуби 0,24 отсто, на 32.653 поени, додека S&P 500 падна заПрочитај повеќе