Волос

Сподели со своите пријатели

Еден човек загина во поплавите во Волос, централна Грција, откако бурата Даниел ја погоди Тесалија. Loading… Пожарникарите добиле повик да спасат едно лице во Волос, но кога пристигнале нашле мртов маж, објави „Катимерини“. Според прогнозата на метеоролозите, во тој дел на Грција се очекуваат врнежи во следните 24 часа, аПрочитај повеќе