Волгоград

black and brown chess piece on white tray

Сподели со своите пријатели

Вагони на товарен воз излетале од шините во близина на железничка станица во рускиот регион Волгоград поради „мешање на неовластени лица“, соопшти денеска железницата Волга. Loading… Во соопштението за медиумите се наведува дека, според првичните информации, нема повредени Министерството за вонредни состојби на Русија соопшти дека се запалиле резервоар заПрочитај повеќе