Владлен Татарски

Сподели со своите пријатели

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) и Истражниот комитет утврдија дека 36-годишен Украинец, член на терористичка група, бил соучесник на Дарија Трепова во терористичкиот напад на кафуле во Санкт Петербург во кој воен известувач и блогерот Владлен Татарски е убиен, изјавија за новинската агенција ТАШ во ФСБ. Loading… „Утврдено еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Денеска на социјалните мрежи се појави ново подолго видео од едно кафуле во Санкт Петербург каде Владлен Татарски (вистинско име Максим Фомин), влијателен руски воен блогер кој се борел во Украина, е убиен со експлозив. Loading… За потсетување, руските безбедносни сили ја уапсија Дарија Трепова, девојката осомничена дека донела статуеткаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во синоќешната експлозија во кафулето „Стрит фуд бар“ во Санкт Петербург, кое му припаѓаше на основачот на паравоената група Евгениј Пригожин и каде неодамна се собра клубот за дискусии „Сајбер З фронт“, беше и познатиот руски блогер Владлен Татарски кој беше убиен. Loading… Според последните информации повредени се 25 лица,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дарја Трепова (26) е уапсена денеска во Русија под сомнение дека го убил рускиот блогер Владлен Татарски, пишува Тасс. Loading… Блогерот загинал при експлозија во кафуле во Санкт Петербург. Заедно со Трепова, за убиството е осомничена и Марија Јаран (20), која според руските медиуми е во болница. Трепова во кафулетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Според руските медиуми, жената која е осомничена за убиството на воениот блогер Владлен Татарски, Дарја Трепова, е уапсена. Loading… Вработените во Истражниот комитет ја приведоа Дарија Трепова, пренесува ТАСС. „Поради сомнение дека учествувала во експлозијата во кафулето во Санкт Петербург, вработените во рускиот истражен комитет заедно со оперативните служби јаПрочитај повеќе