Владимир Дегтјар

Сподели со своите пријатели

Во Русија започна сериското производство на најновата интерконтинентална балистичка ракета „Сармат“, изјави Владимир Дегтјар, главен директор на Државниот ракетен центар Макеев, пренесуваат руските медиуми. Loading… „Ракетниот систем веќе е пуштен во сериско производство, обезбедени се потребните материјали и опремата за производство“, рече тој. Во следните 40-50 години „Сармат“ ќе гоПрочитај повеќе