Виктор Соколов

Сподели со своите пријатели

Вицеадмиралот Виктор Соколов објави дека е назначен за вршител на должноста командант на руската Црноморска флота. Loading… „По наредба на министерот за одбрана на Руската Федерација од 10 август бев назначен за вршител на должноста командант на Црноморската флота. Денеска го одржувам првиот состанок со вас“, им рекол Соколов наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новиот командант на руската Црноморска флота, со седиште во анектираниот Крим, е Виктор Соколов, пишува агенцијата РИА. Loading… Соколов беше назначен на позицијата по неодамнешните експлозии во руските воени бази на Крим. Повеќе од 3.000 луѓе беа евакуирани Во руската воена база кај Џанкој на Крим и денеска, ден поПрочитај повеќе