Венди Шерман

Сподели со своите пријатели

Во рамки на својата дводневна посета на Вашингтон, Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи Бујар Османи, денес ќе настапи пред Хелсиншката комисија во Претставничкиот дом, каде ќе има обраќање на тема „Претседателството на Северна Македонија со ОБСЕ во 2023“. Loading… Тој во својата презентација ќе се осврне наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Соединетите Американски Држави ќе го искористат целиот свој вооружен потенцијал, вклучително и конвенционални и нуклеарни проектили, за да ги заштитат своите сојузници Јужна Кореја и Јапонија, најави заменик-државниот секретар на САД Венди Шерман. Loading… Шерман на заедничката прес-конференција во Токио со претставниците на Јапонија и Јужна Кореја посочи дека честотоПрочитај повеќе