Варшава

Сподели со своите пријатели

Полската национална авиокомпанија ЛОТ истражува инцидент со дрон на аеродромот Фредерик Шопен во Варшава, изјави портпаролот на авиокомпанијата. Loading… Дронот е забележан како лета на 30 метри од авионот „ембраер“ кој се приближувал кон пистата на лет од Познан, објави веб-страницата „ТВН24“. „Овој инцидент се случи во саботата попладне. СпоредПрочитај повеќе