Труција

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на Истанбул Али Јерликаја потврди дека 57 лица, кои беа повредени во вчерашниот терористички напад на ПКК во Истанбул, се пуштени од болница и дека лекувањето на 24 лица продолжува, јавува Anadolu Agency (AA). Loading… Јерликаја на социјалните мрежи ја сподели најновата информација во врска со повредените во терористичкиотПрочитај повеќе