Тони Де Лука

Сподели со своите пријатели

Еден локален советник во Пенсилванија беше реизбран со големо мнозинство во вторникот, покажаа привремените податоци објавени од локалните медиуми, иако тој починал минатиот месец по релапс на рак. Loading… Демократот Тони Де Лука почина на 85-годишна возраст на 9 октомври од лимфом, а дотогаш беше предоцна да се сменат гласачкитеПрочитај повеќе