Тонга

Сподели со своите пријатели

Американскиот министер за надворешни работи Ентони Блинкен следната недела ќе престојува во официјални посети на Тонга, Нов Зеланд и Австралија, соопшти Стејт департментот. Loading… Посебен акцент беше ставен на заминувањето на Блинкен во Нукуалофа, главниот град на Тонга, каде Блинкен ќе ја посети новоотворената американска амбасада. Блинкен ќе ја посетиПрочитај повеќе