Том Котон

Сподели со своите пријатели

Републикански пратеници вчера го критикуваа претседателот Џо Бајден дека чекал неколку дена да нареди соборување на кинески балон, обвинувајќи го дека покажал слабост кон Кина и првично се обидува да го прикрие нарушувањето на американскиот воздушен простор. Loading… Американски воен авион собори балон во близина на брегот на Јужна КаролинаПрочитај повеќе