Такер Карлсон

Сподели со своите пријатели

Такер Карлсон го критикуваше оправдувањето на Путин за инвазијата на Украина, велејќи дека „денацификацијата“ на земјата е „една од најглупавите работи што некогаш ги слушнал“. Loading… Зборувајќи со водителот Лекс Фридман на подкаст објавен во вторникот, Карлсон го коментираше неговото контроверзно интервју со рускиот претседател. Поранешната ѕвезда на Фокс њузПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон побара од американскиот новинар Такер Карлсон милион долари за интервју во кое ќе ја разјасни својата позиција за конфликтот во Украина. Loading… – Борис Џонсон ме нарече „оружје на Кремљ“ или нешто слично. Испратив барање за интервју со него. Еден од неговите советници ми одговори:Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот новинар Такер Карлсон ги нарече „идиоти“ луѓето кои веруваат дека Русија е одговорна за смртта на опозицискиот политичар Алексеј Навални. Loading… – Луѓето кои веруваат дека руските власти се одговорни за смртта на Навални се идиоти. Тие не знаат ништо, а тоа се истите луѓе кои ни кажаа декаПрочитај повеќе