Св. Злата Мегленска

Сподели со своите пријатели

Во Занаетчискиот дом во Куманово утре со почеток во 18:30 часот ќе се одржи Велигденскиот концерт на женскиот хор „Света Злата Мегленска“. Loading… Концертот ќе биде под диригентска палка на Летка Димовска Полизова, а на истиот ќе може да присуствуваат сите заинтересирани граѓани. Настанот е под покровителство на Градоначалникот иПрочитај повеќе