Султан ал Џабер

Сподели со своите пријатели

Претседателот на климатскиот самит COP28, кој се одржува во Дубаи од 30 ноември до 12 декември, Султан ал Џабер, денеска го отвори годинешниот самит на ОН за климата со апел до бројни светски земји да најдат заедничка политичка позиција за да се сретнат со глобално климатски цели. Loading… Ал-Џабер, којПрочитај повеќе