Стефано Санино

Сподели со своите пријатели

Стефано Санино, генералниот секретар на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС), денеска ја бранеше одлуката на Германија и САД да испратат западни тенкови во Украина, додавајќи дека рускиот претседател Владимир Путин „води војна против НАТО и Западот“. Loading… Како што јави АП, Санино денеска, говорејќи на прес-конференција во Токио воПрочитај повеќе