Спомен Костурница

Сподели со своите пријатели

Момче било физички нападнато, додека девојче било ограбено од две лица на Спомен Костурница во инцидент викендов. Loading… – На 16.07.2023 во 01.00 часот во Полициската станица Куманово било пријавено дека на 15.07.2023 околу 23.45 часот на место викано Споменик-Костурница, две лица со тврд предмет нападнале малолетник од Куманово, аПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со акција за чистење на локалитетот Спомен Костурница, денеска беше одбележан Интернационалниот ден на животна средина – 5 јуни. Loading…     Еколошката акција е во организација на Одделението за заштита на животна средина и природата при Општина Куманово, во соработка со Канцеларијата за млади, здружението “Кумановски акцијаши”, со поддршкаПрочитај повеќе