Соларна бура

Сподели со своите пријатели

Научниците од Европската вселенска агенција (ЕСА) и НАСА предупредија на опасност од голема соларна бура која, како што тврдат, ќе предизвика хаос на Земјата до крајот на неделата на радио и ГПС уредите. Loading… Научниците велат дека очекуваната соларна бура била предизвикана од силна експлозија на Сонцето што се случилаПрочитај повеќе