шимпанза

three grey monkey close-up photography

Сподели со своите пријатели

Дивите шимпанза јадат билки кои ја ублажуваат болката и имаат антибактериски својства за да се лекуваат, открија научниците, пренесува Би-би-си. Loading… Тие ја опишаа нивната „детективска работа“ во шумите во Уганда, набљудувајќи животни кои изгледаат повредени или болни за да утврдат дали се самолекуваат со растенија. Кога повредено животно воПрочитај повеќе