Шевченково

Сподели со своите пријатели

Седум лица, меѓу кои и 13-годишно девојче, се повредени на пазарот во ракетниот напад на руските сили утринава во селото Шевченково во областа Харков, соопшти началникот на регионалната воена управа Олег Синегубов. Loading… Руските војници вчера истрелаа артилерија и тенкови врз населените места во областа Харков, пренесува Укринформ. Сите информацииПрочитај повеќе