Сергеј Собјанин

Сподели со своите пријатели

Канцелариите за мобилизација во Москва денеска ќе бидат затворени, изјави градоначалникот на руската престолнина Сергеј Собјанин. Loading… Тој додаде дека се пополнети делумните квоти за мобилизација, пренесува АФП. Рускиот претседател Владимир Путин најави делумна мобилизација во Руската Федерација на 21 септември. Тој тогаш рече дека Министерството за одбрана препорачало даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Околу 200.000 вработени во странски компании во Москва би можеле да останат без работа, изјави денеска градоначалникот на руската престолнина, опишувајќи ги последиците од западните санкции против Русија поради инвазијата на Украина. Loading…   Песков: Има уште време Западот да го прифати плаќањето на гасот во рубљи   „Според нашитеПрочитај повеќе